Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE90-DO-2RS
Tärkeimmät mitat GE90-DO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 90,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,020 mm |
| D | 130,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,018 mm |
| B | 60,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,200 mm |
| C | 50,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,500 mm |
| dK | 115,00 mm | |
| α | 5 ° | |
| r1s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 98,10 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 108,00 mm | liitännän mitta |