Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE240-DO-2RS
Tärkeimmät mitat GE240-DO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 240,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,030 mm |
| D | 340,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,040 mm |
| B | 140,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,300 mm |
| C | 100,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,800 mm |
| dK | 300,00 mm | |
| α | 8 ° | |
| r1s min. | 1,10 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,10 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 265,30 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 295,00 mm | liitännän mitta |