Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE60-DO-2RS
Tärkeimmät mitat GE60-DO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 60,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,015 mm |
| D | 90,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,015 mm |
| B | 44,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,150 mm |
| C | 36,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,400 mm |
| dK | 80,00 mm | |
| α | 6 ° | |
| r1s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 66,80 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 75,00 mm | liitännän mitta |