Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE200-DO-2RS
Tärkeimmät mitat GE200-DO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 200,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,030 mm |
| D | 290,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,035 mm |
| B | 130,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,300 mm |
| C | 100,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,700 mm |
| dK | 250,00 mm | |
| α | 7 ° | |
| r1s min. | 1,10 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,10 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 213,50 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 239,00 mm | liitännän mitta |