Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE260-DO-2RS
Tärkeimmät mitat GE260-DO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 260,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,035 mm |
| D | 370,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,040 mm |
| B | 150,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,350 mm |
| C | 110,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,800 mm |
| dK | 325,00 mm | |
| α | 7 ° | |
| r1s min. | 1,10 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,10 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 288,30 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 319,00 mm | liitännän mitta |