Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE140-DO-2RS
Tärkeimmät mitat GE140-DO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 140,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,025 mm |
| D | 210,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,030 mm |
| B | 90,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,250 mm |
| C | 70,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,600 mm |
| dK | 180,00 mm | |
| α | 7 ° | |
| r1s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 155,80 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 173,00 mm | liitännän mitta |