Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE80-DO-2RS
Tärkeimmät mitat GE80-DO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 80,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,015 mm |
| D | 120,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,015 mm |
| B | 55,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,150 mm |
| C | 45,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,400 mm |
| dK | 105,00 mm | |
| α | 6 ° | |
| r1s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,00 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 89,40 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 99,00 mm | liitännän mitta |