Säteittäinen pallomainen tavallinen laakeri GE180-DO-2RS
Tärkeimmät mitat GE180-DO-2RS
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 180,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0 / -0,025 mm |
| D | 260,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: 0 / -0,035 mm |
| B | 105,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,250 mm |
| C | 80,00 mm | leveys, toleranssi: 0 / -0,700 mm |
| dK | 225,00 mm | |
| α | 6 ° | |
| r1s min. | 1,10 mm | min. reunan etäisyys |
| r2s min. | 1,10 mm | min. reunan etäisyys |
| da min. | 198,90 mm | liitännän mitta |
| Da max. | 219,00 mm | liitännän mitta |