Hydraulinen varren pää GIHNRK80-LO
Tärkeimmät mitat GIHNRK80-LO
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 80,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0,030 mm |
| D | 120,00 mm | ulkohalkaisija, laakeri |
| B | 80,00 mm | toleranssi: -0,300 mm |
| dK | 105,00 mm | Pään ympyrän halkaisija |
| d1 | 91,00 mm | Sisärenkaan kauluksen ulkohalkaisija |
| d2 | 168,00 mm | Silmän ulkohalkaisija |
| d3 | M64x3-LH | Sisäkierre, oikea kierre |
| d4 | 90,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| d5 | 148,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| h1 | 180,00 mm | Varren pituus, pää |
| C1 | 66,00 mm | Tangon pään leveys |
| ɑ | 4,00 mm | Kallistuskulma |
| l3 | 86,00 mm | Langan pituus |
| l4 | 270,00 mm | kokonaispituus |
| l7 | 78,00 mm | Etäisyys porauksen ja kierteen akselin alkuun välillä |
Suorituskykytiedot GIHNRK80-LO
|---|---|---|
| Cr | 400.000 N | dynaaminen kuormitus, radiaalinen |
| C0r | 527.000 N | staattinen kuormitus, radiaalinen (Pään kantavuus) |
| CNmin | mm | minimaalinen säteittäinen välys |
| CNmax | 0,14 mm | enimmäismäärä säteittäinen välys |