Hydraulinen varren pää GIHNRK100-LO
Tärkeimmät mitat GIHNRK100-LO
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 100,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0,035 mm |
| D | 150,00 mm | ulkohalkaisija, laakeri |
| B | 100,00 mm | toleranssi: -0,350 mm |
| dK | 130,00 mm | Pään ympyrän halkaisija |
| d1 | 113,00 mm | Sisärenkaan kauluksen ulkohalkaisija |
| d2 | 210,00 mm | Silmän ulkohalkaisija |
| d3 | M80x3-LH | Sisäkierre, oikea kierre |
| d4 | 110,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| d5 | 178,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| h1 | 210,00 mm | Varren pituus, pää |
| C1 | 84,00 mm | Tangon pään leveys |
| ɑ | 4,00 mm | Kallistuskulma |
| l3 | 96,00 mm | Langan pituus |
| l4 | 322,00 mm | kokonaispituus |
| l7 | 98,00 mm | Etäisyys porauksen ja kierteen akselin alkuun välillä |
Suorituskykytiedot GIHNRK100-LO
|---|---|---|
| Cr | 610.000 N | dynaaminen kuormitus, radiaalinen |
| C0r | 840.000 N | staattinen kuormitus, radiaalinen (Pään kantavuus) |
| CNmin | mm | minimaalinen säteittäinen välys |
| CNmax | 0,17 mm | enimmäismäärä säteittäinen välys |