Hydraulinen varren pää GIHNRK160-LO
Tärkeimmät mitat GIHNRK160-LO
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 160,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0,040 mm |
| D | 230,00 mm | ulkohalkaisija, laakeri |
| B | 160,00 mm | toleranssi: -0,400 mm |
| dK | 200,00 mm | Pään ympyrän halkaisija |
| d1 | 177,00 mm | Sisärenkaan kauluksen ulkohalkaisija |
| d2 | 326,00 mm | Silmän ulkohalkaisija |
| d3 | M125x4-LH | Sisäkierre, oikea kierre |
| d4 | 165,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| d5 | 250,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| h1 | 310,00 mm | Varren pituus, pää |
| C1 | 130,00 mm | Tangon pään leveys |
| ɑ | 4,00 mm | Kallistuskulma |
| l3 | 126,00 mm | Langan pituus |
| l4 | 488,00 mm | kokonaispituus |
| l7 | 150,00 mm | Etäisyys porauksen ja kierteen akselin alkuun välillä |
Suorituskykytiedot GIHNRK160-LO
|---|---|---|
| Cr | 1.370.000 N | dynaaminen kuormitus, radiaalinen |
| C0r | 2.080.000 N | staattinen kuormitus, radiaalinen (Pään kantavuus) |
| CNmin | mm | minimaalinen säteittäinen välys |
| CNmax | 0,19 mm | enimmäismäärä säteittäinen välys |