Hydraulinen varren pää GIHNRK63-LO
Tärkeimmät mitat GIHNRK63-LO
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| d | 63,00 mm | Akselin halkaisija, toleranssi: 0,030 mm |
| D | 95,00 mm | ulkohalkaisija, laakeri |
| B | 63,00 mm | toleranssi: -0,300 mm |
| dK | 83,00 mm | Pään ympyrän halkaisija |
| d1 | 71,50 mm | Sisärenkaan kauluksen ulkohalkaisija |
| d2 | 132,00 mm | Silmän ulkohalkaisija |
| d3 | M48x2-LH | Sisäkierre, oikea kierre |
| d4 | 70,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| d5 | 114,00 mm | Akselin halkaisija olkapää |
| h1 | 140,00 mm | Varren pituus, pää |
| C1 | 52,00 mm | Tangon pään leveys |
| ɑ | 4,00 mm | Kallistuskulma |
| l3 | 64,00 mm | Langan pituus |
| l4 | 211,00 mm | kokonaispituus |
| l7 | 62,00 mm | Etäisyys porauksen ja kierteen akselin alkuun välillä |
Suorituskykytiedot GIHNRK63-LO
|---|---|---|
| Cr | 255.000 N | dynaaminen kuormitus, radiaalinen |
| C0r | 320.000 N | staattinen kuormitus, radiaalinen (Pään kantavuus) |
| CNmin | mm | minimaalinen säteittäinen välys |
| CNmax | 0,14 mm | enimmäismäärä säteittäinen välys |