Nastatyyppinen raiderulla KR30-PP-RR
Tärkeimmät mitat KR30-PP-RR
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| D | 30,00 mm | Ulkohalkaisija, Telarulla |
| d | 12,00 mm | rullatapin / nastan halkaisija |
| B | 40,00 mm | Rullatapin leveys |
| B1 | 25,00 mm | Nastan pituus |
| C | 14,00 mm | Ulkorenkaan leveys |
| C1 | 0,60 mm | ylitys aksiaalinen aluslevy |