Yoke type track roller with inner ring NATR15-PP
Main dimensions for NATR15-PP
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| d | 15.00 mm | shaft diameter |
| d2 | 27.60 mm | stop diameter of the thrust washer |
| D | 35.00 mm | outer diameter |
| B | 19.00 mm | width |
| C | 18.00 mm | width outer ring |
| rmin. | 0.60 mm | min. edge distance |