Yoke type track roller with inner ring NATR35-PP
Main dimensions for NATR35-PP
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| d | 35.00 mm | shaft diameter |
| d2 | 58.00 mm | stop diameter of the thrust washer |
| D | 72.00 mm | outer diameter |
| B | 29.00 mm | width |
| C | 28.00 mm | width outer ring |
| rmin. | 1.10 mm | min. edge distance |