Yoke type track roller with inner ring NATR12-PP
Main dimensions for NATR12-PP
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| d | 12.00 mm | shaft diameter |
| d2 | 25.00 mm | stop diameter of the thrust washer |
| D | 32.00 mm | outer diameter |
| B | 15.00 mm | width |
| C | 14.00 mm | width outer ring |
| rmin. | 0.60 mm | min. edge distance |