Sfærisk rulleleje 241/950ECAFK30/W33
Hoveddimensioner til 241/950ECAFK30/W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 950,00 mm | Aksel diameter |
| D | 1.500,00 mm | ydre diameter |
| B | 545,00 mm | bredde |
| d2 | 1.102,00 mm | |
| D1 | 1.305,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 998,00 mm | |
| ra max. | 10,00 mm |