Sfærisk rulleleje 241/800ECAK30/C3W33
Hoveddimensioner til 241/800ECAK30/C3W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 800,00 mm | Aksel diameter |
| D | 1.280,00 mm | ydre diameter |
| B | 475,00 mm | bredde |
| d2 | 930,00 mm | |
| D1 | 1.111,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 840,00 mm | |
| ra max. | 8,00 mm |