Sfærisk rulleleje 241/670ECAK30/C3W33
Hoveddimensioner til 241/670ECAK30/C3W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 670,00 mm | Aksel diameter |
| D | 1.090,00 mm | ydre diameter |
| B | 412,00 mm | bredde |
| d2 | 782,00 mm | |
| D1 | 942,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 702,00 mm | |
| ra max. | 6,00 mm |