Sfærisk rulleleje 241/900ECAFK30/C3W33
Hoveddimensioner til 241/900ECAFK30/C3W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 900,00 mm | Aksel diameter |
| D | 1.420,00 mm | ydre diameter |
| B | 515,00 mm | bredde |
| d2 | 1.043,00 mm | |
| D1 | 1.235,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 948,00 mm | |
| ra max. | 10,00 mm |