Sfärisk rullager 241/800ECA/W33
Huvuddimensioner för 241/800ECA/W33
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 800,00 mm | Axeldiameter |
| D | 1.280,00 mm | yttre diameter |
| B | 475,00 mm | bredd |
| d2 | 930,00 mm | |
| D1 | 1.111,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 840,00 mm | |
| ra max. | 8,00 mm |