Sfärisk rullager 241/950ECAF/W33
Huvuddimensioner för 241/950ECAF/W33
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 950,00 mm | Axeldiameter |
| D | 1.500,00 mm | yttre diameter |
| B | 545,00 mm | bredd |
| d2 | 1.102,00 mm | |
| D1 | 1.305,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 998,00 mm | |
| ra max. | 10,00 mm |