Sfärisk rullager 241/900ECAF/W33
Huvuddimensioner för 241/900ECAF/W33
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 900,00 mm | Axeldiameter |
| D | 1.420,00 mm | yttre diameter |
| B | 515,00 mm | bredd |
| d2 | 1.043,00 mm | |
| D1 | 1.235,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 948,00 mm | |
| ra max. | 10,00 mm |