Ristetty rullalaakeri SX0118/500-RL0
Tärkeimmät mitat SX0118/500-RL0
| Nimeäminen | Ulottuvuus | Huomautus |
|---|---|---|
| di | 500,00 mm | sisähalkaisija, toleranssi: +0,008 mm / -0,032 mm |
| Da | 620,00 mm | Ulkohalkaisija, toleranssi: +0 mm / -0,044 mm |
| H | 56,00 mm | , toleranssi: + / 56 mm |
| h | 56,00 mm | , toleranssi: + / -0,05 mm |
| da | 558,80 mm | Ulkohalkaisija |
| Di | 561,20 mm | sisähalkaisija |
| rs min | 3,00 mm | |
| S | 25,00 mm | halkaisijaltaan voiteluaukko |
| DM | 560,00 mm |
Suorituskykytiedot SX0118/500-RL0
|---|---|---|
| Ca | 560 kN | dynaaminen kuormitus, aksiaalinen |
| C0a | 2.538 kN | staattinen kuormitus, aksiaalinen |
| Cr | 355 kN | dynaaminen kuormitus, radiaalinen |
| C0r | 1.244 kN | staattinen kuormitus, radiaalinen |
| 0,040 mm | ||
| 0,010 mm | ||