Inner ring IR35X42X20-IS1
Main dimensions for IR35X42X20-IS1
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| d | 35.00 mm | shaft diameter |
| B | 20.00 mm | width |
| F | 42.00 mm | outer diameter |
| rmin | 0.60 mm | min. edge distance |