Inner ring IR10X14X12-IS1
Main dimensions for IR10X14X12-IS1
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| d | 10.00 mm | shaft diameter |
| B | 12.00 mm | width |
| F | 14.00 mm | outer diameter |
| rmin | 0.30 mm | min. edge distance |