Inner ring IR12X16X12-IS1
Main dimensions for IR12X16X12-IS1
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| d | 12.00 mm | shaft diameter |
| B | 12.00 mm | width |
| F | 16.00 mm | outer diameter |
| rmin | 0.30 mm | min. edge distance |