Sfärisk rullager 241/1000ECAFK30/W33
Huvuddimensioner för 241/1000ECAFK30/W33
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 1.000,00 mm | Axeldiameter |
| D | 1.580,00 mm | yttre diameter |
| B | 580,00 mm | bredd |
| d2 | 1.159,00 mm | |
| D1 | 1.373,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 1.048,00 mm | |
| ra max. | 10,00 mm |