Sfärisk rullager 241/850ECAFK30/W33
Huvuddimensioner för 241/850ECAFK30/W33
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 850,00 mm | Axeldiameter |
| D | 1.360,00 mm | yttre diameter |
| B | 500,00 mm | bredd |
| d2 | 988,00 mm | |
| D1 | 1.182,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 898,00 mm | |
| ra max. | 10,00 mm |