Axial vinkelkontakt kulelager BSB050100-T
Hoveddimensjoner for BSB050100-T
| Betegnelse | Dimensjon | Bemerke |
|---|---|---|
| d | 50,00 mm | Akseldiameter (toleranse: 0 / -0,006 mm) |
| D | 100,00 mm | ytre diameter (toleranse: 0 / -0,008 mm) |
| B | 20,00 mm | bredde (toleranse: -0,12 mm) |
| rmin. | 1,50 mm | min. kantavstand |
| r1 min. | 1,50 mm | min. kantavstand |
| a | 75,00 mm | Avstand til trykkkjeglespissen |
| Da | 85,50 mm | Kontaktdiameter husskulder (H12) |
| da | 64,50 mm | Plantediameter husskulder (h12) |
Ytelsesdata for BSB050100-T
|---|---|---|
| Ca | 62.000 N | dynamisk belastningsgrad, aksial |
| C0a | 172.000 N | statisk belastning, aksial |
| Cua | 7.600 N | utmattelsesgrenselast, aksial |
| nG Fett | 4.000 min-1 | Hastighetsbegrensning med smøring |
| nGϑ | 2.700 min-1 | Termisk tillatt hastighet |
| 2 µm | Aksial utløp (indre ring) | |
| MR | 0,330 Nm | Lagerfriksjonsmoment |