Stud type track rollers KRV19-X-PP
Main dimensions for KRV19-X-PP
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| D | 19.00 mm | outer diameter, Track roller |
| d | 8.00 mm | diameter of roller stud / stud |
| B | 32.00 mm | Width of roll pin |
| C | 11.00 mm | Width of the outer ring |
| C1 | 0.60 mm | overhang axial washer |