Stud type track rollers KRV90-X-PP
Main dimensions for KRV90-X-PP
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| D | 90.00 mm | outer diameter, Track roller |
| d | 30.00 mm | diameter of roller stud / stud |
| B | 100.00 mm | Width of roll pin |
| C | 35.00 mm | Width of the outer ring |
| C1 | 1.00 mm | overhang axial washer |