Aksial vinkelkontaktkugleleje ZKLDF120 tosidet skuespil
Hoveddimensioner til ZKLDF120
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 120,00 mm | Aksel diameter |
| D | 210,00 mm | ydre diameter |
| D1 | 185,00 mm | |
| D2 | 159,00 mm | |
| D3 | 181,00 mm | |
| H | 40,00 mm | |
| H1 | 26,00 mm | |
| HM | 159,00 mm | |
| J | 135,00 mm | |
| J1 | 195,00 mm | |
| d1 | 7,00 mm | Boringsdiameter på inderring |
| d2 | 11,00 mm | Forsænket hoveddiameter |
| a | 6,20 mm | Boredybde forsænket |
| ni | 22 | Antal huller på den indre ring |
| d3 | 7,00 mm | Boringsdiameter ydre ring |
| na | 21 | Antal huller på den ydre ring |
| n * t | 24X15° | Opdeling med fastholdelsesskruer eller afmonteringsgevind |
| G | M8 | Aftræksgevind (3x) |
Præstationsdata for ZKLDF120
|---|---|---|
| MA | 14,00 Nm | Tilspændingsmoment skruer |