Aksial vinkelkontaktkugleleje ZKLDF395 tosidet skuespil
Hoveddimensioner til ZKLDF395
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 395,00 mm | Aksel diameter |
| D | 525,00 mm | ydre diameter |
| D1 | 486,00 mm | |
| D2 | 450,00 mm | |
| D3 | 488,00 mm | |
| H | 65,00 mm | |
| H1 | 42,50 mm | |
| HM | 450,00 mm | |
| J | 415,00 mm | |
| J1 | 505,00 mm | |
| d1 | 9,30 mm | Boringsdiameter på inderring |
| d2 | 15,00 mm | Forsænket hoveddiameter |
| a | 8,20 mm | Boredybde forsænket |
| ni | 46 | Antal huller på den indre ring |
| d3 | 9,30 mm | Boringsdiameter ydre ring |
| na | 45 | Antal huller på den ydre ring |
| n * t | 48X7.5° | Opdeling med fastholdelsesskruer eller afmonteringsgevind |
| G | M12 | Aftræksgevind (3x) |
Præstationsdata for ZKLDF395
|---|---|---|
| MA | 34,00 Nm | Tilspændingsmoment skruer |