Aksial vinkelkontaktkugleleje ZKLDF260 tosidet skuespil
Hoveddimensioner til ZKLDF260
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 260,00 mm | Aksel diameter |
| D | 385,00 mm | ydre diameter |
| D1 | 345,00 mm | |
| D2 | 313,00 mm | |
| D3 | 348,00 mm | |
| H | 55,00 mm | |
| H1 | 36,50 mm | |
| HM | 313,00 mm | |
| J | 280,00 mm | |
| J1 | 365,00 mm | |
| d1 | 9,30 mm | Boringsdiameter på inderring |
| d2 | 15,00 mm | Forsænket hoveddiameter |
| a | 8,20 mm | Boredybde forsænket |
| ni | 34 | Antal huller på den indre ring |
| d3 | 9,30 mm | Boringsdiameter ydre ring |
| na | 33 | Antal huller på den ydre ring |
| n * t | 36X10° | Opdeling med fastholdelsesskruer eller afmonteringsgevind |
| G | M12 | Aftræksgevind (3x) |
Præstationsdata for ZKLDF260
|---|---|---|
| MA | 34,00 Nm | Tilspændingsmoment skruer |