Nålakkekugleleje NKX10-Z-TV
Hoveddimensioner til NKX10-Z-TV
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| Fw | 10,00 mm | |
| D | 19,00 mm | ydre diameter |
| D2 | 25,20 mm | |
| C | 23,00 mm | bredde |
| C1 | 9,00 mm | Array |
| C2 | 6,50 mm | |
| rmin. | 0,30 mm | min. kantafstand |
| dw | 10,00 mm | indre diameter |