Sporruller af studtype KRVE52-PP
Hoveddimensioner til KRVE52-PP
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 52,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 24,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 66,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 24,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 0,80 mm | overhængende aksial skive |