Spårrullar av dubbtyp KRVE52-PP
Huvuddimensioner för KRVE52-PP
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| D | 52,00 mm | yttre diameter, Spårrulle |
| d | 24,00 mm | diameter på rullbult / dubb |
| B | 66,00 mm | Bredd på kavel |
| C | 24,00 mm | Ytterringens bredd |
| C1 | 0,80 mm | överhängande axialbricka |