Sporruller af studtype KRVE80-PP
Hoveddimensioner til KRVE80-PP
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 80,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 35,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 100,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 35,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 1,00 mm | overhængende aksial skive |