Stud type track rollers KRVE52-PP
Main dimensions for KRVE52-PP
| Designation | Dimension | Remark |
|---|---|---|
| D | 52.00 mm | outer diameter, Track roller |
| d | 24.00 mm | diameter of roller stud / stud |
| B | 66.00 mm | Width of roll pin |
| C | 24.00 mm | Width of the outer ring |
| C1 | 0.80 mm | overhang axial washer |