Sporruller af studtype KRV90-X-PP
Hoveddimensioner til KRV90-X-PP
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 90,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 30,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 100,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 35,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 1,00 mm | overhængende aksial skive |