Sporruller af studtype KRV16-X-PP
Hoveddimensioner til KRV16-X-PP
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 16,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 6,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 28,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 11,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 0,60 mm | overhængende aksial skive |