Sporruller af studtype KRV72-X-PP
Hoveddimensioner til KRV72-X-PP
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| D | 72,00 mm | ydre diameter, Sporrulle |
| d | 24,00 mm | diameter på rullebolt / tap |
| B | 80,00 mm | Bredde på rullestift |
| C | 29,00 mm | Yderringens bredde |
| C1 | 0,80 mm | overhængende aksial skive |