Sfærisk rulleleje 238/630CAMAK/W20
Hoveddimensioner til 238/630CAMAK/W20
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 630,00 mm | Aksel diameter |
| D | 780,00 mm | ydre diameter |
| B | 112,00 mm | bredde |
| d2 | 681,00 mm | |
| D1 | 738,00 mm | |
| da min. | 645,00 mm | |
| ra max. | 3,00 mm |