Sfærisk rulleleje 232/750CAF/W33
Hoveddimensioner til 232/750CAF/W33
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| d | 750,00 mm | Aksel diameter |
| D | 1.360,00 mm | ydre diameter |
| B | 475,00 mm | bredde |
| d2 | 938,00 mm | |
| D1 | 1.163,00 mm | |
| b | 22,30 mm | |
| da min. | 808,00 mm | |
| ra max. | 12,00 mm |