Svänglager VSI250955-V-ZT-RL0
4 koniska smörjnipplar, DIN 71412-A S8x1, jämnt fördelade runt omkretsen
Huvuddimensioner för VSI250955-V-ZT-RL0
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| di | 810,00 mm | innerdiameter |
| DaZT -IT8 | 1.053,00 mm | Centreringsdiameter Ytterring (tolerans: -IT8) |
| Di | 953,00 mm | innerdiameter Ytterring |
| daZT -IT8 | 955,00 mm | Centreringsdiameter Inre ringen (tolerans: -IT8) |
| La | 1.015,00 mm | Stegcirkel monteringshål Ytterring |
| Li | 894,00 mm | Stegcirkel monteringshål Inre ringen |
| ni | 30 | |
| Fr | 363 kN | Tillåten friktionsanslutning av fästskruvar |
| d0 | 830,00 mm | Kugghjulets stigningscirkeldiameter |