Svinglejer VSI250955-V-ZT-RL0
4 koniske smørenipler, DIN 71412-A S8x1, jævnt fordelt langs omkredsen
Hoveddimensioner til VSI250955-V-ZT-RL0
| Betegnelse | Dimension | Bemærkning |
|---|---|---|
| di | 810,00 mm | indre diameter |
| DaZT -IT8 | 1.053,00 mm | Centreringsdiameter Yderring (tolerance: -IT8) |
| Di | 953,00 mm | indre diameter Yderring |
| daZT -IT8 | 955,00 mm | Centreringsdiameter Indvendig ring (tolerance: -IT8) |
| La | 1.015,00 mm | Pitch cirkel monteringsboring Yderring |
| Li | 894,00 mm | Pitch cirkel monteringsboring Indvendig ring |
| ni | 30 | |
| Fr | 363 kN | Tilladt friktionsforbindelse af fastgørelsesskruer |
| d0 | 830,00 mm | Tandhjulets stigningscirkeldiameter |