Korsad rullager RB50040-U-C1-USP
Huvuddimensioner för RB50040-U-C1-USP
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 500,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| D | 600,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| dP | 548,80 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 40,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 40,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 6,00 mm | min. kantavstånd |
| ds | 526,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 572,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |