Korsad rullager RB14016-U-C1-USP
Huvuddimensioner för RB14016-U-C1-USP
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 140,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| D | 175,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| dP | 154,80 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 16,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,100 mm |
| B1 | 16,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,12 mm |
| rmin | 2,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 147,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 162,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |