Korsad rullager RB45025-UU-C1-PE5
Huvuddimensioner för RB45025-UU-C1-PE5
| Beteckning | Dimensionera | Anmärkning |
|---|---|---|
| d | 450,00 mm | Axeldiameter, tolerans: 0 / 0 mm |
| D | 500,00 mm | yttre diameter, tolerans: 0 / -0,038 mm |
| dP | 474,00 mm | Diameter på rullens stigningscirkel |
| B | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,150 mm |
| B1 | 25,00 mm | bredd, tolerans: 0 / -0,20 mm |
| rmin | 3,50 mm | min. kantavstånd |
| ds | 464,00 mm | Inre ringanslutningsdimension |
| Dh | 484,00 mm | Yttre ringanslutningsdimension |